פסיכולוגיה חיובית דינמית – תחום העתיד של שילוב טכניקות שינוי עדכניות עם ידע פסיכולוגי אקדמי

האתר הזה פועל בשיתוף עם המכון לפסיכולוגיה חיובית יישומית ומאפשר טיפול פסיכולוגי ברמה גבוהה יחד עם אימון אישי ועיסקי השתלמויות, סדנאות, ולימודים לתואר שני ושלישי ב Coaching Psychology. דרך האתר תוכלו לפנות אלי או לצוות של פסיכולוגים/מאמנים שעובדים אתי ולקבל ייעוץ, אימון או טיפול ממוקדים במיפגשים אישיים או בפגישת וידיאו.

,Coaching Psychology נוסד ב 2002 באוניברסיטת סידניע”י פרופסור אנתוני גרנט. בערך באותה תקופה ייסדתי וניהלתי את התוכנית להכשרת מאמנים במדעי ההתנהגות באוניברסיטת ת”א.  החזון שלי הוא פיתוח והכשרה של מאמנים ברמה אקדמית על בסיס של ידע פסיכולוגי רחב והבאת ידע של גישות אימון אפקטיביות, מבוססות מחקר גם לשימוש פסיכולוגים מנוסים ובכירים.

בעוד שמטרת הטיפול הקליני היא תיקון דיספונקציות, טיפול בחרדה, בדיכאון, בבעיות דימוי וערך עצמי, בהפרעות אישיות וכו’ מטרת האימון היא מימוש הפוטנציאל האישי והגשמה עצמית תוך שימוש באסטרטגיות אפקטיביות ממוקדות וקצרות מועד. פסיכותרפיה ואימון משתמשים בכלים דומים וקיימת חפיפה מסוימת ביניהם אך היעד אליו הם חותרים אינו זהה. עם זאת במקרים רבים פסיכולוג מיומן יכול לבצע אינטגרציה של שני התחומים. החזון הוא להפוך את האימון לדיסציפלינה אקדמית מבוססת פסיכולוגיה ואת הפסיכותרפיה לתחום שנותן תמורה מירבית ויחס אופטימלי בין ההשקעה והתמורה.

במהלך השנים הנסיון המצטבר בתחום זה ובתחום הפסיכולוגיה הקלינית הביא אותי לפיתוח הפסיכולוגיה החיובית הדינמית עליה תוכלו לקרוא באתר זה. למימוש החזון הקמתי  את האיגוד הישראלי לפסיכולוגיה חיובית יישומית ואת המכון לפסיכולוגיה חיובית יישומית כ”כ אני פעיל באיגוד הבינ”ל לאימון בגישה פסיכולוגית          ISfCP   שמרכזו באוניברסיטת לונדון  ובו אני מכהן כסגן נשיא וכן כחבר בועדה הבינ”ל של הכנס הבינ”ל השני באימון בגישה פסיכולוגית.  לאחרונה התמניתי לפרופסור לפסיכולוגיה בבית הספר למינהל עסקים Monarch בשוויץ להמשיך ולפתח את תחום האימון בגישת Coaching Psychology בנושאי ניהול ומינהל עסקים.